Wisła

Wisła nazywana jest perłą Beskidów. Miasto położone jest w głębi Beskidu Śląskiego, w pobliżu granicy z Czechami. Jest zmane jako ośrodek wypoczynkowy, turystyczny i sportowy.
To stąd wypływa największa polska rzeka o tej samej co ono nazwie – Wisła. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę.
Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m.. Otaczające je grzbietowiska przewyższają doliny o 300 do 600m.
Najwyższe wzniesienia: Barania Góra (1220 m n.p.m.), Stożek

Imprezy cykliczne
Wisła co roku przygotowuje dla swoich gości bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Do stałych ofert w kalendarzu imprez należą Tydzień Kultury Beskidzkiej, Beskidzki Piknik Country, Lato z Filharmonią, Dożynki i Święto Miodu, Rajd Wisły i prezentacja samochodów zabytkowych. Zimą na rynku odbywają się zawody w lepieniu rzeźb śnieżnych, koncerty kolęd, a w Sylwestra huczne powitanie Nowego Roku.

Zimowe atrakcje
W Wiśle funkcjonuje ponad 20 wyciągów narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Wiele z nich jest oświetlonych i sztucznie naśnieżanych. Najbliżej Willi Retro (ok. 400 m) znajduje się nowy krzesełkowy wyciąg dla 4 osób Nowa Osada oraz wyciąg orczykowy Cieńków (ok. 1 km).
Miłośnicy kuligów zimowych z pochodniami mogą skorzystać z ofert przygotowanych przez właścicieli zaprzęgów konnych, którzy organizują przejażdżki zakończone biesiadowaniem. Ok. 1500 m. od Willi Retro znajduje się zmodernizowana skocznia w Wilśle Malince, na której planowane są międzynarodowe zawody sportowe.